ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5646150
*
nr 564 6150
Spegel
förgylld, 145x82
Utrop:
300 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2009
kl 18:19:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 18:18:46
1
300 kr
31/1 11:19:12
2
400 kr
31/1 21:36:30
3
400 kr
31/1 21:36:50
3
450 kr
1/2 20:14:10
4
550 kr
1/2 22:54:43
5
700 kr
1/2 22:56:30
4
700 kr
1/2 22:56:59
4
750 kr
2/2 15:00:47
6
1.200 kr
2/2 15:03:18
4
900 kr
2/2 15:03:56
4
1.100 kr
2/2 15:04:35
4
1.400 kr
2/2 15:19:30
6
1.500 kr
2/2 15:35:28
4
1.700 kr
2/2 15:39:34
7
2.000 kr
2/2 15:43:02
4
2.000 kr
2/2 15:43:34
4
2.200 kr
2/2 17:24:41
8
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 564 6150
Spegel
förgylld, 145x82
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 18:18:46 | 1 | 300 kr |
31/1 11:19:12 | 2 | 400 kr |
31/1 21:36:30 | 3 | 400 kr |
31/1 21:36:50 | 3 | 450 kr |
1/2 20:14:10 | 4 | 550 kr |
1/2 22:54:43 | 5 | 700 kr |
1/2 22:56:30 | 4 | 700 kr |
1/2 22:56:59 | 4 | 750 kr |
2/2 15:00:47 | 6 | 1.200 kr |
2/2 15:03:18 | 4 | 900 kr |
2/2 15:03:56 | 4 | 1.100 kr |
2/2 15:04:35 | 4 | 1.400 kr |
2/2 15:19:30 | 6 | 1.500 kr |
2/2 15:35:28 | 4 | 1.700 kr |
2/2 15:39:34 | 7 | 2.000 kr |
2/2 15:43:02 | 4 | 2.000 kr |
2/2 15:43:34 | 4 | 2.200 kr |
2/2 17:24:41 | 8 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27